Eğitim İş Samsun Şubesi
 
Bağımsızlık mücadelesinin zafer bayramı kutlu olsun.

Bağımsızlık mücadelesinin zafer bayramı kutlu olsun.

14 Ekim 2012 11:50 | 2314 kez okundu

Bugün ülkemizin her ilinde kutladığımız 30 Ağustos zafer bayramı emperyalist işgallere karşı kazanılan ilk bağımsızlık savaşıdır. Dünyanın bütün sömürge ülkeleri için kurtuluş umudu olmuş bir savaştır. Bu anlamda ulusal kurtuluş savaşlarının ilham kaynağı olmuşuz. Ne yazık ki bugün bu bayramlar unutturulmaya ve yok sayılmaya çalışılmaktadır. Tarihine kültürüne sahip çıkamayan uluslar, geleceklerine de sahip çıkamazlar.

    30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve ulusumuzu esaret altına almak isteyen emperyalist devletlere karşı, tüm olanaksızlıklara rağmen Türk Ulusunun yurtseverliği ile kazandığı, bir onur ve bağımsızlık mücadelesidir. Bu mücadelenin sonunda özgür, bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmış, birçok devrim gerçekleştirilmiştir.

     Komşularımızla sıfır sorun diye yola çıkan siyasal iktidar, emperyalist güçler ve onların dünyayı paylaşma hırslarının adeta taşeronluğunu yaparak ülkemizi büyük bir savaşın eşiğine getirmiştir. Bugün özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, birlik ve bütünlüğümüz tehdit altındadır.
    İçinde yaşadığımız bu koşullarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir.
    Eğitim-iş, Atatürk ilke ve devrimlerinden asla ödün vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyetinin çağdaşlaşma ve aydınlanma devriminin yaşatılması ve daha ileriye götürülmesi anlamında üzerine düşen görev ve sorumlulukların bilincinde hareket edecektir.  “Hürriyet ve istiklal benim karakterimdir.” diyen Yüce Önderinin yolunda, mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.
    Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

30/08/2012

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar