Eğitim İş Samsun Şubesi
 
TERÖR KANA DOYMUYOR

TERÖR KANA DOYMUYOR

14 Ekim 2012 11:49 | 2500 kez okundu

Gaziantep’te bir karakol önünde bombalı bir aracın patlaması sonucu, dokuz yurttaşımızın hayatını kaybettiği, 69 yurttaşımızın da yaralandığı resmi ağızlar tarafında açıklanmış bulunmaktadır.

        AKP Hükümeti’nin ayakları yere basmayan, kararsız ve iradesiz dış politikaları sonucu, Kuzey Irak’ta ve Suriye’de yaşanan gelişmeler, terör örgütüne kanlı eylemlerini gerçekleştirmek için cesaret vermiştir. Sivil korunmasız vatandaşlarımıza yönelen emperyalizmin tetikçisi terör örgütü, Suriye’deki gibi bir iç savaşın Türkiye’de de yaşandığı izlenimini dünyaya vermek istemektedir.

        Bugün ülkenin bütünlüğü ve ulusal birliğimiz çok ciddi bir tehdit altındadır. Ülke bir iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütü hedeflerini, neredeyse iktidar eliyle hayata geçirmeye çalışmaktadır.

     Daha düne kadar ne isterlere vereceğiz diyenler, Oslo görüşmelerini yapanlar, bu ülkenin anayasasını değiştireceğiz diyerek, terör örgütlerini cesaretlendirenler, ülkenin güneyinde yaşayanları el kaide ve Hizbullah gibi terör örgütleriyle karşı karşıya getirenler sorumluluktan kendilerini kurtaramazlar.

        Siyasal iktidar, terörün çözümünde, ABD ve AB güdümlü çözümlerden medet ummak yerine, ulusal politikalar üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. TBMM, bir an önce toplanıp sorunların çözümüne yönelik politikaları üretebilmelidir.

        Ülkemizi yönetenleri, gelişmeler karşısında ödünsüz ve net bir duruş sergilemeye; bu alçakça saldırıları düzenleyenlere cesaret vermekten sakınmaya davet ediyoruz.

        Ulusal Kurtuluş mücadelesinin ilk başladığı, emperyalizme ilk tokadın atıldığı yerlerden birisi olan Gaziantep’te provokasyonlara gelmeden,  Atatürk’ün Türkiye ve Ulus tanımına bağlı kalarak kardeşliği savunmak emperyalist destekli terörün oyununu bozacak en iyi duruş olacaktır.

        Eğitim-İş olarak, terörü bir kez daha lanetliyor ve kınıyor; hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acılı ailelerine, ulusumuza sabır ve başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz

Rüstem KARA

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar