Eğitim İş Samsun Şubesi
 
   30 AĞUSTOS, BU MİLLETİN GURUR NİŞANESİDİR; UNUTTURMAYA HİÇ KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ!

30 AĞUSTOS, BU MİLLETİN GURUR NİŞANESİDİR; UNUTTURMAYA HİÇ KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ!

30 Ağustos 2020 06:45 | 2211 kez okundu

   30 AĞUSTOS, BU MİLLETİN GURUR NİŞANESİDİR; UNUTTURMAYA HİÇ KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ!

   Milletimiz için en kutlu, en gurur verici “30 Ağustos Zafer Bayramı’mız ne yazık ki, tarihi cumhuriyet karşıtı yalanlarla yeniden yazmaya çalışan bir anlayışın engelleme girişimlerine sahne olmaktadır.

   Büyük usta Nazım Hikmet'in Atatürk'ü "Sarışın bir kurda benziyordu. Ve gözleri çakmak çakmaktı" diye tarif ettiği 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı sonucunda kazanılan 30 Ağustos Zaferi'ne yönelik kutlamalar, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle pandemibahanesiyle haddinden fazla kısıtlanmış, adeta yasaklanmıştır.

   Yani hükümete göre; Ayasofya'nın tamamen camiye dönüştürülmesi törenlerine yüzbinlerce kişinin katılması tehlikeli değil. AVM açık tehlikeli değil. Turizme açılan işletmelerde binlerce kişi bir arada tehlikeli değil. Malazgirt zaferinin yıldönümü kutlama törenleri tehlikeli değil. 15 Temmuz kutlamaları tehlikeli değil. 30 ağustos Zafer bayramını açık havada kutlamak tehlikeli.Bütün diğer etkinliklerde tehlike yok. Ne hikmetse; Korona virüsü,30 Ağustos Zafer Bayramı'nda tehlike arz etmektedir.

    Elbette kamuoyunun önde gelen bir demokratik kitle örgütü olan Eğitim-İş olarak biz, bu kısıtlamanın pandemi riskinden değil, Cumhuriyet alerjisinden kaynaklandığını biliyoruz. Siyasal İslam'ın takiyye yöntemlerinden biri olduğunu anlıyoruz.

    30 Ağustos alerjisine sahipler çünkü bu tarih, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zaferdir. Savaş alanında tarih yeniden yazılırken,1935 de Uçak fabrikalarında üretilen uçaklar ihraç edilirken, bugün koltuğunu dahi yapamıyorsak, genç cumhuriyetin başarısı tek bir alanda değil, sanayide eğitimde sanatta, sporda ve bilimin her alanında başarılarla doludur. Türkiye Cumhuriyeti geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajlarını o tarihlerde vermiş ve gelecekte de vermeye devam edecektir.  

    Dünyadaki mazlum halklara ilham olan bu zaferi, meftun oldukları sömürge olma sevdalısı padişahları değil, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları kazanmıştır.

   Ülkemizi sevmek, bulduğu her fırsatta bayrakla fotoğraf çektirmek değil; onun tarihine hakim olmak, o tarihle gurur duymak ve o tarihten aldığı ilhamla geleceği inşa için harekete geçmektir. Vatanı sevmek, 30 Ağustos'u bir gurur nişanesi olarak göğsünde taşımaktır.

    Eğitim-İş olarak Başöğretmen Atatürk'ün, önemini, "Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklâl düşüncesinin ölümsüz bir âbidesidir" sözleriyle anlattığı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı, pandemi kurallarını ihlal etmeden kutlayacağımızı ilan ediyoruz.

    Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en yürekten duygularımızla kutluyor, bu muazzam zaferi bu vefalı millete kazandıran tüm Cumhuriyet kahramanlarını saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.29.08.2020

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar