Eğitim İş Samsun Şubesi
 
     EĞİTİM- ÖĞRETMLE İLGİLİ YAŞANAN SORUNLARI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İLE GÖRÜŞTÜK.

EĞİTİM- ÖĞRETMLE İLGİLİ YAŞANAN SORUNLARI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İLE GÖRÜŞTÜK.

12 Ekim 2019 20:40 | 1819 kez okundu

     EĞİTİM- ÖĞRETMLE İLGİLİ YAŞANAN SORUNLARI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İLE GÖRÜŞTÜK.

 

      Eğitim-İş Samsun Şubesi Yönetim Kurulu olarak, ilimizde yaşanan eğitim-öğretim ile ilgili sorunlarımızı Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Coşkun Esen’i ziyaret ederek, ilettik.

 

       Ziyaretimizde, öğretmenlerimizden ve eğitim çalışanlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda, yaşanan sorunların bir bölümü ile ilgili tespitlerimizi rapor halinde kendisiyle paylaştık.

       -Ders programı hazırlama ders ve kurs paylaşımında yaşanan sorunlar.

       - Kurs açma ve kapama uygulamalarında yaşanan sorunlar.

      - Bazı okullarımızın kapasitelerinin çok üzerinde öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmek zorunda kalması.

        - İlkadım ilçe merkezinde birçok ortaokulda kalabalık sınıflarda eğitim-öğretim yapılmasını ile ilgili sorunları görüştük.

        Maarif Hareketi Projesi ile ilgili olarak,öğretmenlerimizin iş yükü dahil yaşadıkları sorunları, farklı okul türlerinde bu kapsamda yapılan sınavlarda öğrenci seviyesine ve okul türlerine göre ortak sınavların yapılması konusundaki düşüncelerimizi ifade ettik.

 

      Meslek liselerinin bazı bölümlerin öğrenci kaydı olmadığı için, kapanma durumu görüşüldü. Tercih edilen Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin ilgili bölümlerinde öğrencikontenjanlarının artırılmasını aksi durumda, bu bölümlerin üst sınıflarında sınıf açılamayacağını ifade ettik.

     Görüşmemizde, bazı okullarda idareci tutum ve davranışlarından kaynaklı yaşanan sorunlar görüşüldü. 

      Beden Eğitimi Öğretmenlerin müsabakalarda görevlendirilmesinde ders ücretleri ile ilgili yaşanan sorunlar da dile getirildi.

      

       Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen, okulların ikili eğitimden tekli öğretime dönülmesi ile ilgili çalışmaları, yeni ve günümüzün teknolojilerine uygun eğitim modellerini,Tekkeköy - Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve benzeri alanda yaptıkları çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

      rüşmemizin sununda Şube başkanımız Rüstem Kara,Eğitim-İş’in 9-10-11 Nisan 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştireceği  “Eğitim Şurası “ hakkında kısa bilgi vererek; Samsun’da yapılan her olumlu uygulamanın vebaşarılı projelerinin yanında olacağımızı ifade etti.

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar