Eğitim İş Samsun Şubesi
 
      Birleşik KAMU-İŞ 19 MAYIS’TA SAMSUN’DA OLACAK!

Birleşik KAMU-İŞ 19 MAYIS’TA SAMSUN’DA OLACAK!

17 Mayıs 2019 18:09 | 1200 kez okundu

      Birleşik KAMU-İŞ 19 MAYIS’TA SAMSUN’DA OLACAK!

 

     81 ilimizdeki şube ve temsilciliklerimizden gelecek üyelerimizle birlikte saat 11.00 de Atatürk Anıtında olacağız.

   Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yüzüncü yılı nedeniyle Eğitim- İş sendikamızın 19 Mayıs 2019 da Samsun’da başlayıp yılsonuna kadar devam edecek olan etkinliklerinin temel felsefesi; cumhuriyetin aydınlanma devrimlerine, laik devlet yapısına ve çağdaşlaşma mücadelesine sahip çıkarak, insanca yaşayabileceğimiz bir Türkiye mücadelesidir. Bu amaçla, Birleşik KAMU-İŞ ‘bağlı sendikalarımızın katılımıyla;100. Yıl Yürüyüşümüzü ve etkinliklerimizi Samsun’dan başlatıyoruz. 

  Mustafa Kemal Atatürk ve onun devrimleri sayesinde kulluktan yurttaşlığa, teokratik devlet yapısından, tek lider anlayışından çoğulcu demokrasiye geçişin başlangıcı 19 Mayıs 1919 dur. Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı gündemokrasiye ve bağımsızlığa giden mücadelenin başlangıç tarihidir. Birleşik KAMU-İŞ üyeleri bu tarihi günde Samsun’da sendikamızın da düzenleyicisi olduğu birçok etkinliğe katılacaktır.

     Demokrasimize sahip çıkmak için, son günlerde yaşanan haksızlıklara ve hukuksuzluklara dur demek için, cumhuriyete ve ülkemize, sahip çıkmak için, Samsun’dayız.

                    19 MAYIS SAMSUN PROGRAMI

      Anıttan başlayan, Cumhuriyet Meydanı, Öğretmenevi, İstiklal Caddesi üzerinden Lise Caddesinde sona erecek olanyüzüncü yıl yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz.

     Aynı gün saat15:00 de Genel Başkanımız Orhan Yıldırım'ın konuşmacı olarak katılacağı Milli Mücadelenin 100. Yılında Samsun Buluşmasında "Atatürk Cumhuriyeti 'ni İnşa Etmek” konulu Atakum Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezinde Yüzüncü Yıl Platformu olarak düzenlediğimiz panele katılacaktır. Yine 100 Yıl Platformu olarak, Valiliklebirlikte saat 21.30: da Uğur Mumcu Parkında başlayıp  Kurtuluş Yolunda sona erecek olan Fener Alayına katılıyoruz.

   Ayrıca; 100. Yıl Platformu olarak organize ettiğimiz“Kurtuluşun 100 yılı” panelimiz Atakum Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezinde,18 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00 da yapılacaktır. 

    19 Mayıs 1919 Samsun ve Gazi Mustafa Kemal” konulu panelde konuşmacı olarak, Uzm. Dr. Murat Mallı ve Eğitimci Araştırmacı Yazar Zeki Sarıhan katılacaktır. “Kurtuluşun 100 yılı” konulu Yüzüncü Yıl Platformu ve Cumhuriyet Gazetesiyle birlikte düzenlediğimiz resim, şiir ve makaleyarışmasın ödülleri panel sonrasında verilecektir.

             100. YIL YÜRÜYÜŞÜMÜZDE BİRLİKTE OLALIM.

    Mustafa Kemal Atatürk’ ün emperyalist işgale karşı ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100yılında özellikle gençlerimiz başta olmak üzere bütün Samsun halkını 19 Mayıs Pazar günü gerçekleştireceğimiz100. Yıl Yürüyüşümüze katılmaya davet ediyorum. 

   Samsun da birlik ve beraberlik duygularının en üst seviyede yaşandığı bu tarihi günlerde birlikte olalım.

  Bu duygu ve düşüncelerimle başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anarak,19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum.

                                                                  

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar