Eğitim İş Samsun Şubesi
 
UĞUR MUMCU’YU SAYGIYLA ANIYORUZ

UĞUR MUMCU’YU SAYGIYLA ANIYORUZ

23 Ocak 2019 17:47 | 1270 kez okundu

UĞUR MUMCU’YU SAYGIYLA ANIYORUZ

         Siyasal cinayetlerin arkasındaki karanlık güçlerortaya çıkarılmalıdır.

  Uğur Mumcu 24 Ocak 1993 de evinin önünde bir bombalı saldırı sonucu Öldürülmesinin üzerinden 26 yıl geçti. Ancakhala daha failleri bulunamamıştır. Bu olay rkiye’de hak, hukuk ve adalet istemeyenlerin ve karanlıkların aydınlanmasından korkanların işledikleri insanlık dışı katliamlar ve suikastlar halkasının devamıdır. 

       Bugün ülkemizde aradan geçen 26 yıla rağmen değişen hiçbir şey yok. Geçmişte; Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Turan Dursun ve MuammerAksoy gibi aydınlarımız cinayetlerle susturulurken, günümüzde demokrasiden, laik eğitimden ve cumhuriyet devrimlerinden yana olan örgütlere, gazetecilere ve aydınlarımıza karşı her türlü baskılar devam etmektedir. Hakkı, hukuku ve adaleti aramak suç sayılmış, yargıya güven kalmamıştır.

    Cumhuriyet devrimleri ile birlikte Ortadoğu’da ve bütün dünyada saygınlık kazanmış bir Türkiye son yıllarda, eğitimde, sanayide, bilimde ve teknolojide hızla geriye doğru gitmektedir. Bu geriye gidişte; eğitiminin, bilimsellikten uzaklaştırılmasının büyük payı vardır. 

    Uğur Mumcu “Siyaset- Tarikat- Mafya “ arasındaki bağlantıları anlatmaya çalışmıştı. Uğur Mumcu ve diğer aydınlarımızın katledilmesinden uzun yıllar sonra; kendisini cemaat olarak tanımlayan ve Ankara’nın ortasında bu ülkenin bütün kurumlarına ve meclisine saldırılar gerçekleştiren, yüzlerce vatandaşımızın canına kıyan, darbeci FETÖ terör örgütü bir günde ortaya çıkmadı. Bu cemaatin elemanları devletin bütün kurumlarına sınavların sorularını çalarak, asker, hakim, savcı, doktor, öğretmen vb. olarak nasıl yerleştirildiler. İşte bugün onlar gibi araştırmacı gazetecilere ve yazarlara her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

    Birleşik Kamu- İş olarak, ülkemizin geleceğini karartan bu siyasal cinayetlerin arkasındaki karanlık güçler ve failleribiran önce ortaya çıkarılmalıdır diyoruz. Hepimizin daha çok hukuka, daha çok adalete ve de daha çok demokrasiye ihtiyacımız olduğu asla unutmayalım.

    Bu duygu ve düşüncelerimizle Uğur Mumcu ‘yuölümünün26yılında saygı ile anıyoruz. 

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar