Eğitim İş Samsun Şubesi
 
SAMSUN’DA İŞYERİ TEMSİLCİLERİ EĞİTİMİ SEMİNERİ YAPILDI.

SAMSUN’DA İŞYERİ TEMSİLCİLERİ EĞİTİMİ SEMİNERİ YAPILDI.

23 Kasım 2018 23:15 | 1298 kez okundu

         

        SAMSUN’DA İŞYERİ TEMSİLCİLERİ EĞİTİMİ SEMİNERİ YAPILDI.

  Eğitim İş Samsun Şubemizin ” İşyeri Temsilcileri Eğitimi Semineri” 18 Kasım Pazar günü Samsun Şehir Kulübünde, Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Özlük Hukuk Sekreterimiz Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Amasya Temsilcilik başkanımız Hacı Şükrü Köse, İlçe Temsilcilik başkanlarımız, işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

   Toplantıda Eğitim İş Genel başkanımız Orhan Yıldırım” , Üye sayısını sürekli arttıran, Samsun ilinde sendikal eylem ve etkinliklerde etkin bir şekilde önde yer alan Samsun Eğitim İş Şubesini sendikal mücadelesinden dolayı kutladı. 
    MEB ‘nın yayınladığı 2023 vizyon belgesi hakkında açıklamalarda bulunan Orhan Yıldırım, vizyon belgesinin tüm başlıklarının yapılacak, edilecek şeklinde sonuçlandığını söyleyerek daha önceki Milli Eğitim bakanlarının ortaya koyduğu açıklamalardan farklı olmadığını belirtti.
   Özellikle sözleşmeli, ücretli öğretmenliğin kaldırılmamasının, mülakat sisteminin sürüyor olmasının, eğitim çalışanlarının özlük sorunlarına yönelik çözümlerin olmamasının ve de 36OO ek gösterge gibi eğitim çalışanlarının beklediği ekonomik düzenlemenin vizyonbelgesinde olmaması nedeniyle çalışanlar için yeni Mili Eğitim bakanından beklentiler boş çıkmıştır.
   Çocuklarımızın nitelikli, çağdaş, bilimsel, laik, parasız eşit ve adil eğitim görmesine yönelik sendikamız Eğitim iş in demokratik mücadelesi bu talepler gerçekleşene kadar devam edecektir” dedi.
   Samsun ilinin hem kurtuluş savaşı hem de yeni kurulan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesi için önemine değinen Orhan Yıldırım, Eğitim İş sendikası olarak Samsun ilinin emek mücadelesi açısından da tüm Karadeniz’e  örnek kentlerden biri olduğunu belirterek Eğitim İş olarak Samsun da büyümeye devam edeceklerini söyledi. 

   Orhan Yıldırım, Samsun halkına, öğrenci velilerine ve çocuklarımıza hitaben de; Kurucumuz ATATÜRK ün yeni kurulan Türkiye Cumhuriyetimizi çocuklara ve gençlere emanet ettiğini hatırlatarak, her türlü zorluğa rağmen Eğitim İş olarak  biz, çocuklarımıza ve halkımıza güveniyoruz dedi.
   Toplantıda MYK Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay;yaptığı sunumda sendikanın genel amaçlarını ve sendikal mücadelede işyeri temsilcilerinin dikkat edeceği konularınüzerinde durdu. Üyelik işlemleri hakkında bilgilendirme yaptı.Suat Özkolay,”gençlerimizin ve çocuklarının devlet eliyle ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirilmesi için, çocuklarımızın nitelikli, parasız ve bilimsel eğitim alabilmesi için, daha çok çalışacağız.” dedi.

Toplantıda; MYK Özlük Hukuk Sekreterimiz Maksut Balmuk; eğitim çalışanlarının karşılaştığı hukuki sorunlarda izlenecek yol ve yöntemler üzerinde durdu. Eğitim İş’in hukuki kazanımlarından biri olan ANDIMIZ ın dava süreçleri üzerinde açıklamalarda bulundu. Okullarda yeniden okutulması ile ilgili süreç hakkında bilgilendirme yaptı. 

Toplantının açılış konuşmasında, Samsun şube başkanımız Rüstem Kara Genel Merkez yöneticilerimize, işyeri temsilcilerine ve üyelerimize yoğun katılımları nedeniyle teşekkür etti.  Rüstem Kara, bu eğitim çalışmasının önemine değinerek,” bundan sonraki süreçte; kamu çalışanları arasındaki maaş farklarını ortadan kaldırmak için, adaletli ek ders üçlet yönetmeliği için, 666 sayılı KHK ile 2011 yılından beri alamadığımız haklarımızı almak için, mücadele edeceğiz” dedi. 

 

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar