Eğitim İş Samsun Şubesi
 
Saygı ve Özlemle Anıyoruz.

Saygı ve Özlemle Anıyoruz.

10 Kasım 2018 15:51 | 1305 kez okundu

        Saygı ve Özlemle Anıyoruz.         

    Atatürk,bütün dünyanın kabul ettiği devrimleriyle her geçen gün değeri  daha çok anlaşılan tek lider. 

     Kurtuluş Savaşı’nın mimarı,emperyalizme karşıbağımsızlık savaşında dünyada bir ilk olmuş, devrimleriyle ulusa kimlik kazandırmış Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışını 80. yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz.

    Onun kurmuş olduğu, laik, demokratik, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne 95 yıl geçti. Fakat emperyalist güçler onun fikirlerine ve kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne saldırmaktan vazgeçmedi.

     Günümüzde yaşanan gelişmeler, Atatürk’ün  en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine  sahip çıkmamız gerektiğini, demokrasinin ve hukuk devletinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Düne kadar isminin önüne ‘’Hoca Efendi’’ eklenen vatan hainlerinin ihanetini bu ülke görmüştür. O günün Derviş Mehmetlerinin, Şeyh Saitlerinin adı değişmiş ama zihniyetleri değişmemiştir.

  Türkiye cumhuriyetinin öğretmenleri olarak bir kez daha altını çiziyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti dervişler, şeyhler, müritler memleketi olmayacaktır. Bu ülkede özgür ve insanca yaşayabilmemiz yalnızca laik Cumhuriyeti yaşatmakla mümkün olacaktır.  Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Büyük Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur.

       Büyük Türk ulusu bilmelidir ki!

    Eğitim-İş; laik, demokratik, bilimsel eğitime, Cumhuriyetimize,ülkemizin bütünlüğüne Atatürk devrimlerine, sosyal hukuk devletine sahip çıkarak, yılmadan mücadeleye devam edecektir.

   Cumhuriyetin ilanıyla birlikte gerçekleştirdiği devrimleri ile geleceğimizi aydınlatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar