Eğitim İş Samsun Şubesi
 
KALBİMİZ FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZLE

KALBİMİZ FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZLE

15 Mayıs 2018 21:29 | 1012 kez okundu

KALBİMİZ FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZLE 

      Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD’nin provokatif bir şekilde büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, 55 Filistinlinin yaşamını yitirmesine 2 binin üzerinde Filistinlinin de yaralanmasına neden olacak olayların fitilini ateşledi.

      ABD ve İsrail’in emperyalist çıkarları doğrultusunda Kudüs’ü kullanmaları, barış ve demokrasi yerine bölgesel çatışmaları ve savaşı tırmandıracak, kan ve gözyaşı getirecektir.

      İnsanlık tarihi bize sömürgecilerin kanla beslendiklerini defalarca göstermiştir. Bu kan ise mazlum halkların kanıdır. Emperyalizme karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşını vererek, başta Ortadoğu ve Asya halkları olmak üzere, tüm mazlum halklara bağımsızlık ışığını tutmuş olan Türkiye’nin, bugün mazlum Filistin Halkı’yla dayanışma günü olmalıdır.  

     Dün Libya’yı, Tunus’u, Mısır’ı, Irak’ı, Suriye’yi demokrasi ve özgürlük adı altında sömürge cenderesine sokanlar, bugün ise Filistin halkına zulüm uygulayanların hedefi çok açıktır; Ortadoğu’yu sömürü düzeni için dikensiz bir gül bahçesine dönüştürmek.

     Emperyalizmin bu kanlı oyununu ancak “barış” diyenlerin oluşturacağı güç bozacaktır.

      Birleşik KAMU-İŞ olarak, Filistin halkına karşı işlediği insanlık dışı suç için İsrail’i ve ABD’yi kınıyor, tüm demokratik kamuoyunu bu zulmü durdurmak için hareket geçmeye çağırıyoruz.15.05.2018    

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar