Eğitim İş Samsun Şubesi
 
DEVRİMLERİYLE GELEÇEĞİMİZİ AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR.

DEVRİMLERİYLE GELEÇEĞİMİZİ AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR.

10 Kasım 2017 12:15 | 1634 kez okundu

     DEVRİMLERİYLE GELEÇEĞİMİZİ AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR.

    Kurtuluş Savaşı’nın mimarı, bağımsızlık savaşında dünyada bir ilk olmuş, devrimleriyle bir ulusa  çağdaş uygarlık yolun açmış,Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz.

   Günümüzde yaşanan gelişmeler, Atatürk’ün  en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine  sahip çıkmamız gerektiğini, demokrasinin ve hukuk devletinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

    Emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesi vermiş, Güney Amerika’dan Hindistan’a kadar diğer uluslara da bağımsızlık ateşi yakmış, Ulusumuzun “kurtarıcısı” da “Büyük Önderi” de Türk Ulusu var olduğu sürece Mustafa Kemal Atatürk’tür.

    Ata’sını kaybettiği 10 Kasım gününü ebedi matem günü ilan ederek, her 10 Kasım’da saat 9.05’te dünyanın gözlerini kamaştıracak bir vefa örneği göstererek, ülkeyi sokak-sokak ölüm sessizliğine büründüren halkımız, elbette Büyük Önderi’ni  anlamaya,gelecek kuşaklara anlatmaya,onun bilimsel yöntemini; teknolojide,sanatın her alanında,eğitimde yaşatmaya kararlı olduğunu  bu düşüncelerle uygar dünyada hak ettiği gücü ve bağımsızlığını göstermek için daha çok  çalışacağını da ifade etmiş oluyor.

      Eğitim-İş olarak bir kez daha altını çiziyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti dervişler, şeyhler, müritler memleketi olmayacaktır. Bu ülkede özgür ve insanca yaşayabilmemiz yalnızca laik Cumhuriyeti yaşatmakla mümkün olacaktır. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. 

     Eğitim-İş; laik, demokratik, bilimsel eğitime, Cumhuriyetimize, bölünmez bütünlüğümüze, Atatürk devrimlerine, sosyal hukuk devletine sahip çıkacaktır.Bu düşüncelerimizle;Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.

                                                          SAMSUN ŞUBE YÖNETİM KURULU


(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar