Eğitim İş Samsun Şubesi
 

"Eğitimde Geleceğe Bakış" başlıklı Eğitim Şurası kapsamında, "Ulusal Egemenliğin 100. Yılında Çocuk Gözüyle Atatürk" konulu resim yarışması ödülleri verildi.

14 Aralık 2020 17:12 | 1797 kez okundu

 

 Eğitim-lş, "Eğitimde Geleceğe Bakış" başlıklı Eğitim Şurası kapsamırıda, "Ulusal Egemenliğin 100. Yılında Çocuk Gözüyle Atatürk" konulu resim yarışmasında Bafra'nın katkıları Canan Yılmaz Öğretmenimizin katkıları için teşekkür ederiz.


"Ulusal egemenliğin ümidi olan çocuklara adayan eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün demokrasi ve bağımsızlık mücadelesini yaşatmak' ulus bilincini aşılamak ve Cumhuriyetimizin Atatürk'e olan sevgisini, özlemini dile getirmelerini sağlamak" amacıyla düzenlenen yarışmada

Türkiye genelindeki tüm resmi ve özel ilkokulların 1 -2-3-4- sınıf Öğrencilerinin katıdığı yarışma yurdun dört bir yanından resim yapan ilkokul öğrencileri' ülkenin bu karanlık günlerinde dahi, tıpkı Atatürk'Ün söylediği gibi, çocukların geleceğimiz için nasıl da umut olduğunu gösterdi.

Elemeden geçen tüm resimler, Prof. Dr. Hasan Pekmezci başkanlığındaki seçici kurul tarafından özenle değerIendirildi.

Yurdun her yerinden ilgi gören yarışmanın ülke çapında ilk 5 öğrenci içine giren Defne Alya Çakır'ın pandemi şartlarında ödül törenimizi istediğimiz standartlarda yapamasak da bu anlamlı yarışmada 2. liği alarak bizleri gururlandırması ayrıca önem arz etmekte.

Yüzlerce resmin değerIendirilmesi ise sendika şubelerinde kurulan komisyonların elemeden geçirdiği resimleri Genel Merkez'deki seçici komisyona gönderildi dereceye giremeseler de yarışmaya katılan diğer öğrencilerimizi de kutluyor ,GeIeceğe umutla bakmalarını ve başarılarının devamını diliyorum. 

Suat ÖZKOLAY

Eğitimiş Genel Merkez Eğitim Sekreteri

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar